Sienkiewicz Strona Główna Sienkiewicz
Forum IV LO im. H Sienkiewicza w Cz?stochowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mo?e kto? jeszcze zagl?da?? Zapytam wi?c czemu??
Autor Wiadomość
jedrek 
Absolwent

Wysłany: 2009-04-14, 00:00   Mo?e kto? jeszcze zagl?da?? Zapytam wi?c czemu??

Szanowni Moderatorzy -
dawno tutaj nie zagl?da?em i kiedy zagl?dn??em dzi?... troszk? mnie zmrozi?o!!! Forum zamkni?te?! Powiem tak... kiedy? troszk? tutaj si? "udziela?em" i mia?em wiele przyjemno?ci z wymiany zda? z m?odszymi kole?ankami i kolegami. ?al ?e kto? arbitralnie podj?? decyzj? o zamkni?ciu!! Na boty i spam jest wiele sposobów... z ca?ym szacunkiem, wystarczy ruszy? g?ow?, albo przyzna? si? do jednej rzeczy... pora by kto? inny przej?? moj? funkcj??! Kto?, kto ma czas si? "w to bawi?" i kto? kogo to bawi. Z jednym si? zgadzam... to zapis pewnej historii, taki znak czasu. Pro?my wi?c i ??dajmy... uruchomcie forum!!! Sami za? starajmy si? przestrzega? zasad i wytykajmy tych co nam szkodz?. Wiem... m?dre to mo?e si? wydawa?... ale w?a?nie tutaj w Sieniewiczu uczono mnie, ?e trzeba mie? odwag?, mówi? to co si? my?li. Tak wi?c... z ca?ym szacunkiem... piszmy dalej histori?, a "leniwcom" jak w "Misiu" powiedzmy stanowcze - NIE!!! Mo?e za ten tekst "wylec?" z tego miejsca, ale dla mnie taka decyzja jest niezrozumia?a!!! Szanowni Moderatorzy... to nie my jeste?my dla Was... to wy jeste?cie dal nas, a je?li Wam si? nie podobamy - zrezygnujcie, a nie kneblujcie!!
Jedrek /matura 1979/

Kamaster 
Bywalec

Wysłany: 2009-04-17, 23:10   

nie s?dz?, ?e tylko o to chodzi. g?ównie forum opad?o, bo powsta? taki portal jak nasza klasa peel i tam przenios?o si? ?ycie. poza tym ci ludzie, którzy tutaj pisali, sko?czyli szko??, nie mówi?, ?e wszyscy, ale wi?kszo??. a Ci którzy po nich przyszli s? ... inni. wiele si? zmieni?o, szczególnie po odej?ciu dyrektora Jaszewskiego. kiedy by?am w pierwszej klasie forum t?tni?o ?yciem, teraz umiera, szkoda, ale jak ?ci?gn?? sienkiewiczaków, je?eli wol? traci? czas na nk?

@PaPa_Smerf 
Absolwent
LODA graduate

Wysłany: 2009-04-19, 23:17   

Witam J?drku !
Rozumiem twoje oburzenie informacja o zamknieciu forum, tez nie czuje sie z tym dobrze. Jednak nie jest to spowodowane zadna zlosliwoscia ze strony administracji czy tez glownie spamem. Jest tak jak napisala Kamaster, forum po prostu umarlo smiercia naturalna. To forum tworzyli ludzie glownie z rocznikow '86 '87 '88 '89, ktorzy sa juz dzis absolwentami. Niestety po nich nastapila pustka, nikt nie chcial ze tak powiem pociagnac tego dalej, i tym samym po odejsciu po kolei poszczegolnych rocznikow bylo coraz bardziej pusto, wreszcie w zeszlym roku opuscil IV LO ostatni rocznik pamietajacy czasy swietnosci forum. Nie ma co ukrywac ze to glownie te roczniku pisaly na forum. Tutaj troche statystyk: od pazdziernika 2008 zarejestrowaly sie tylko 24 osoby, a napisano 23posty od tego czasu (pamietam jak za moich czasow tyle postow mialem do przeczytania po 5 minutach od ostatniej wizyty). Nie mam pojecia dlaczego to forum stracilo zainteresowanie uczniow naszego LO, mozliwe ze to juz jest inne pokolenie, zaznajomione od dziecinstwa ze swiatem internetu i to nie jest juz to takie interesujace dla nich. Wiem ze pare lat temu byl boom jesli chodzi o fora internetowe i dlatego nasze wyplynelo tak wysoko. Mozliwe ze dla terazniejszej mlodziezy nie jest to juz interesujace z tego wzgledu iz moze byc postrzegane przez nich jako system z innej epoki, poniewaz nie jest takie fancy kolorowe, nie ma flasha i innych upiekszaczy, nie da sie wysylac prezentow czy innych podobnych rzeczy znanych z portali spolecznosciowych.
Dalej czyms co przyczynilo sie do wczesniejszego zamkniecia forum, ktore z mojego punktu widzenia bylo nie uniknione patrzac na ostatnie miesiace byl spam ktory sie zaczal pojawiac. Lepiej chyba odejsc w swietnosci z honorem niz zyc w smierci klinicznej. Naprawde bolalo mnie w srodku jak widzialem ze jednyne posty ktore sie pojawiaja sa to reklamy wiagry, a nowi uzytkownicy to boty z USA. Moge powiedziec ze wywalilem sam wlasnorecznie kolo 300 takich kont. Ciesze sie ze zmasowany atak spamu mamy juz za soba.

Podsumowujac, ja nie mam nic przeciwko temu by to forum funkcjonowalo, baa nawet chcialbym bardzo widziec tutaj jakies nowe ciekawe posty, gdyz zalezi mi na tym miejscu poniewaz uwazam je za swoja sienkiewiczowska piaskownice w ktorej poznalem naprawde wspanialych ludzi i przezylem wiele niezapomnianych chwil (jak dzisiaj przegladam to forum to przypominaja mi sie niesamowite historie i az lza sie w oku kreci).
Jesli wyloni sie jakas inicjatywa ze strony terazniejszych uczniow naszego LO to doloze wszelkich staran by im pomoc, bo to od nich w tym momencie wszystko zalezy, my mozemy ich tylko wspierac.

Takze nie martw sie J?drku, nie polozylismy kreski nad tym forum, jednak potrzeba jakiejs reaktywacji, byc moze nawet jakiejs rewolucji w formie.
Moze to wydac sie dziwne ale ciesz? si? z twojego oburzenia, jest to bardzo ujmujace dla mnie ze jeszcze komus zalezy na tym miejscu.
Chcialbym tez podziekowac Ci za twoj wklad w to forum, pamietam historie jakie snules na lamach tego forum, byly bardzo wyraziste i motywowaly mnie jeszcze bardziej by podtrzymywac tradycje i dobre imie naszego szanowanego LO, a teraz by kroczyc juz sciezka coraz bardziej doroslego zycia tak jak kazdy sienkiewiczak byl uczony, czyli w duchu patriotyzmu.
Chcialbym zaproponowa? Ci, jesli jestes chetny bys skontaktowal sie z prof. Cieslakiem i umiescil swoje opowiesci w dziale wspomnien na stronie absolwentow (www.absolwenci.sieniu.czest.pl, ktora to naprawde jest preznie rozwijana i aktualizowana). Mozliwe ze ja takze zrobie to w przyszlosci, poniewaz na dzien dzisiejszy moje opowiadania sa chyba jeszcze za swieze i malo egzotyczne :P

Mam nadzieje ze bedziemy mogli sie kiedys spotkac i porozmawiac, bo widze ze mamy wiele wspolnego. Byc moze na najblizszym zjezdzie absolwentow (pewnie juz za 3 lata, bo wtedy bedziemy mieli okragle 150lecie), albo kiedy indziej jesli bedzie okazja. Ja w tym momencie mieszkam w Krakowie, wiec jesli bedziesz kiedys w tym miescie to checia zorganizuje spotkanie.

P.S
Bylem odwiedzic przed swietami mury IV LO i dawnych nauczycieli (pozdrowienia dla mojej wychowawczyni prof. Drewniak-Szydy oraz prof. ?ycinskiego :mrgreen ) i powiem ze zmienilo sie tylko to ze sa kamery w srodku.

Pozdrawiam wszystkich przeszlych, aktualnych i przyszlych "Sienkiewiczakow"
Krzysztof Kowalczyk,
matura 2007
Wierzy? w przysz?o??."
Henryk Sienkiewicz

JID: papa_smerf@bash.org.pl

Kamaster 
Bywalec

Wysłany: 2009-04-21, 18:47   

PaPa_Smerf napisał/a:
i powiem ze zmienilo sie tylko to ze sa kamery w srodku.

oj... niezupe?nie. ludzie te? s? inni. tacy jako? niezaanga?owani. i to jest smutne. a co do szko?y jako budynku tudzie? instytucji, to mog? si? tu jedynie wy?ali?, ?e patio jest zamkni?te, nad czym ubolewaj? wszyscy uczniowie, a najbardziej my, którzy pami?tamy czasy opalania si? na patio podczas przerw i nie tylko...

Anulka 
Absolwent

Wysłany: 2009-04-22, 21:24   

ja by?am w szkole te? jaki? czas temu i musz? stwierdzi?, ?e z przera?eniem zauwa?y?am, ?e znam tam bardzo ma?o osób... mo?e dla absolwenta nie jest to dziwne, ale ja wysz?am z tej szko?y rok temu, wi?c powinnam zna? klasy drugie i trzecie... a tak nie jest. za to z roczników które by?y przede mn? (nawet te które sta?y si? absolwentami zanim ja sta?am si? uczniem!) oraz mój kojarz? naprawd? wiele osób które w jaki? sposób w pami?? mi si? wdar?y :) teraz s? to pojedyncze osoby. dlaczego to pisz?? to pokazuje, ?e rzeczywi?cie aktualnie te roczniki s? jako? mniej zaanga?owane w ?ycie szko?y.. przechodz? z klasy do klasy, znajdzie si? par? jednostek, które co? próbuj? robi? :)
na koniec chcia?abym powiedzie?, ?e równie? z sentymentem wspominam to forum. te wszystkie opowie?ci, historie, dawne i tworzone na bie??co, poznani ludzie.. (oj ilu ludzi si? pozna?o przez forum..). szkoda, ?e teraz to ju? tylko swego rodzaju archiwum. ale mo?e to si? jeszcze kiedy? zmieni ;)

Kamaster 
Bywalec

Wysłany: 2009-04-23, 13:18   

ja Was pozna?am w?a?nie przez forum ;D z roczników 88 i w szczególno?ci 89 znam wi?cej osób ni? teraz razem w szkole.

a to co si? teraz dzieje jest bardzo przykre. mo?e dlatego, ?e klasy 2 i 1 nie pami?taj? dyr. Jaszewskiego...

%costniack 
Wymiatacz
wspania?y cz?owiek

Wysłany: 2009-04-24, 00:03   

o ja, przypadkiem wszed?em.
to napisz?, ?e to forum by?o dla mnie narz?dziem niebywa?ego lansu, którego nie da?? mi nawet naszka klaska.
jak my?l? o szkole to ?ezka mi si? kr?ci, bo wówczas trawa by?a ziele?sza a ?wiat?o ja?niejsze.
bardzo jest mi przykro, bo po tym co mówisz, klimatu ju? nie ma.
ale to tak si? tylko mówi, za pó? roku b?dziesz wspomina? jaki to ?wietny by? klimat w sieniu. ;)

pzdr dla wszystkich, którzy tu jeszcze zagl?daj?. kissky i hugi.
jak komu? si? t?skni to przyjm? z ramiona rozpostartymi. równie? w Krakowie.

Margola 
Wymiatacz
Loczek

Wysłany: 2009-04-24, 20:51   

a jednak w mojej patosowej pozornie glupiej wypowiedzi na filmie pozegnalnym maturzystow zeszlego roku bylo ?d?b?o prawdy... ;]

[ Dodano: 2009-04-24, 21:02 ]
ech.. no co by nie mowic piekne czasy to byly.. kiedys to forum przysparzalo tylu emocji.. nie sposob ubrac w slowa tego klimatu jaki tutaj panowal, mimo ze dolaczylam kiedy juz bylo rozkrecone. ale coz to chyba tak jak wszyscy pisza kwestia jakiejs mentalnosci rocznikow i szczerze mowiac nie sadze zeby jeszcze kiedys doswiadczylo takiego "bum", mimo ze bardzo mu tego zycze.

by z kazdej chwili zycia wyciasnac caly sok
bo ta kazda chwile co chwile tracimy bezpowrotnie

Anulka 
Absolwent

Wysłany: 2009-05-18, 23:36   

Kamaster napisał/a:
ja Was pozna?am w?a?nie przez forum ;D z roczników 88 i w szczególno?ci 89 znam wi?cej osób ni? teraz razem w szkole.

a Ty my?lisz ?e my si? wszyscy sk?d znamy? :P

Odpowiedz do tematu